Psychologiczna integracja doświadczeń psychodelicznych
-Strona poświęcona jest nauce psychodelicznej, w szczególności jej perspektywie psychologicznej, psychoterapeutycznej i neurobiologicznej. Jej celem jest dostarczanie rzetelnej wiedzy na temat psychodelików oraz profesjonalna psychologiczna pomoc w zintegrowaniu doświadczeń psychodelicznych. Nasza oferta kierowana jest również do osób które w wyniku doświadczeń psychodelicznych (bądź innych doświadczeń dezintegrujących) doznały urazu psychicznego i w konsekwencji zmagają się z pogorszeniem dobrostanu psychicznego (np. wystąpienie lub nasilenie objawów psychotycznych, lękowych, depresyjnych, PTSD).
Misja
Naszą misją jest dostarczanie naukowo zweryfikowanych informacji na temat doświadczeń psychodelicznych oraz na temat toczących się badań i perspektyw rozwoju nauki psychodelicznej. Poprzez dostarczanie tej wiedzy naszym klientom chcemy przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa doświadczeń psychodelicznych oraz lepszej integracji tych doświadczeń do codziennego życia użytkowników tych substancji. Psychodeliki w wielu badaniach potwierdziły swoją skuteczność w leczeniu wielu zaburzeń i problemów psychicznych (min. depresji, uzależnień, PTSD) i psychologicznych (min. lęk egzystencjalny u osób terminalnie chorych), dlatego chcemy tworzyć kontekst sprzyjający rozwojowi wiedzy na temat tych doświadczeń przy jednoczesnym ograniczaniu ryzyk wynikających z niewłaściwego ich używania.
Kim jesteśmy
Jesteśmy grupą psychologów i psychoterapeutów od wielu lat zainteresowanych nauką na temat terapeutycznego użycia psychodelików. Uczestniczymy w międzynarodowych konferencjach naukowych poświęconych tej tematyce, oraz jesteśmy członkami polskich i międzynarodowych stowarzyszeń integrujących społeczność zorientowaną na rozwój nauki psychodelicznej (min. Polskie Towarzystwo Psychodeliczne, MIND – European Foundation for Psychedelic Science, Contextual Psychedelic Special Interest Group działające w ramach ACBS – Association for Contextual Behavioral Science). Rozwijamy się w różnych nurtach psychoterapeutycznych dając naszym klientom możliwość wyboru ścieżki integracji według ich preferencji.
Cele
– dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat możliwych zastosowań psychodelików w obszarze psychologii, psychiatrii, psychoterapii i psychosomatyki
– dostarczenie informacji na temat stworzenia bezpiecznego kontekstu do przyjmowania tych substancji
– organizacja spotkań i paneli dyskusyjnych na temat nauki psychodelicznej
– integracja wspólnoty osób zainteresowanych rozwojem nauki psychodelicznej
– integracja doświadczeń psychodelicznych do codziennego życia ich użytkowników
– psychoterapia dla osób poszukujących wsparcia po trudnych doświadczeniach psychodelicznych

Na zdjęciu powyżej: uproszczona wizualizacja komunikacji pomiędzy sieciami mózgowymi u ludzi po podaniu placebo (lewa strona) i psylocybiny (prawa strona). Beckley/Imperial Research Programme
Ważne informacje
-