Film opowiada o badaniach i zastosowaniu psychodelików w psychiaitrii i psychoterapii, o kontrkulturze lat 60-tych i protestach antywojennych silnie powiązanych z kulturą psychodeliczną, oraz szukaniu możliwych zastosowań psychodelików przez wojsko i agencje wywiadowcze. W filmie występują naukowcy: min. Stanislav Grof, Ronald Griffiths i odkrywca LSD Albert Hoffman. W filmie poruszono również tematykę najnowszych badań i możliwych perspektyw zastosowania psychodelików. Polska wersja językowa.

Film opowiada o pierwszych badaniach i zastosowaniach LSD w obszarze psychiatrii, hipotezie psychozomimetycznej (naśladującej psychozy) i pierwszych próbach wykorzystania psychodelików w kontekście psychoterapeutycznym. W filmie udział wzięli pionierzy badań: Humphry Osmond, Abram Hoffer i Stanislav Grof. Polska wersja językowa.

Dokument na temat badań nad psylocybiną prowadzonych na John Hopkins University w USA. W filmie udział wzięli min.: Frances Vaughan, James Fadiman, Roger Walch, Ronald  Griffiths, David Nichols, Ralph Metzner, Stanislav Grof, Charles Grob, Huston Smith, Katherine MacLean. Angielska wersja językowa.

Fotograf i filmowiec Eddie Marritz opowiada o swojej chorobie nowotworowej i udziale w programie badawczym prowadzonym na  Uniwersytecie Nowego Jorku w USA, na temat zastosowania psylocybiny u osób u których pojawił się silny lęk egzystencjalny w związku z ich chorobą. Angielska wersja językowa.

Psychofarmakolog Ronald Griffiths opowiada o badaniach prowadzonych na John Hopkins University w obszarze  badań nad doświadczeniami mistycznymi, uzależnieniami, depresją i lękiem przed śmiercią. W filmie pokazane są wyniki badań, które dają nadzieję na przełom w leczeniu wielu zaburzeń psychicznych. Angielska wersja językowa.

Stephen Ross prezentuje projekt prowadzony na Uniwersytecie Nowego Jorku w obszarze zastosowania psylocybiny u osób z chorobą nowotworową u których pojawił się lęk lub depresja. Angielska wersja językowa.

Ronald Griffiths opowiada o podobieństwach doświadczeń psychodelicznych i medytacji. Angielska wersja językowa.

Gabor Mate autor wielu bestsellerowych książek o tematyce psychosomatyki, terapii uzależnień i traumy opowiada o możliwościach jakie dają psychodeliki w zakresie psychoterapii. Angielska wersja językowa.

Pisarz Michael Pollan, autor książki pt. „How To Change Your Mind” opowiada o własnych doświadczeniach psychodelicznych, badaniach naukowych i wpływie psychodelików na społeczeństwo, technogogię, ekonomię i ekologię oraz na współczesną kulturę. Angielska wersja językowa.